2010 yılında İstanbul’da faaliyet göstermeye başlayan firmamız 2012 yılında Amerika’da bulunan partner firması Apllied Nano-Concepts’ in nano teknoloji ağırlıklı ürünler üretmeye başlaması üzerine, NANOGRIP adıyla taş yüzeylerde (seramik, granit, beton, mermer, traverten, v.s. gibi) kaymaz zemin sistemi uygulamaları yapmaya başlamış, 2015 yılında ürün skalasına katılan sıra dışı ürünü ile de taş yüzeylerdeki eşsiz etkisini artık ahşap, cam, parke, epoksi, yat güverteleri gibi her türlü ortamda ıslak ve kuru zeminde kaymaya engel olacak şekilde uygulamalara devam etmektedir.

Nano-Concepts Türkiye, ileri teknolojinin  verdiği destekle Türkiye’ de eşi benzeri olmayan, patentli ürünüyle, uygulanacak yüzeyin renginde, parlaklığında/matlığında ve yüzeyin görünümünde hiç bir değişiklik yapmadan AB normlarında kaymazlık sağlar (bkz 0,5 cof). İş güvenlik ve erişilebilirlik(engelliler) kanunundaki standartlara uygun hale getirilerek teslim edilen ürün, yüzeyde kesinlikle kir tutmaz, hiç bir dış etkenle çıkmaz, soyulmaz ve leke tutmaz ve sertifikalandırılır. Kaplama ürün olmadığı için yüzeyden çıkması söz konusu olamaz, ürün kimyasal tepkimeye girdikten sonra yüzeyden arındırılır. Yüzey doğal haline sürtünme katsayısı yükselmiş olarak döner. Deterjan, çamaşır suyu, kezzap yada tuzu ruhu gibi ürünlerden, fırça makinalarından etkilenmez. Uygulanan yüzeyler ömür boyu etki eder.

Firmamız bununla da kalmayıp 2018 yılından bu yana portföyüne eklemiş olduğu malzemeler ile, kapalı ve çok kullanılan, insan trafiğinin fazla olduğu alanlarda dezenfektan amaçlı Nanoshild malzeme uygulamalarına başlamış, ayrıca cam ve plexiglass cephelerde de hem temizlik hem de daha canlı görünüm sağlayan malzeme uygulamalarına da devam etmektedir. Özellikle temizlik ve hijyen anlamındaki uygulamalarında ve yenilikçi malzemeleri ülkemizde getirmekte öncü olan firmamız ayrıca arıtma tesisleri ve artıma sistemlerinde kullanılan ve çıkan çamur atıklarını azaltan uygulamalar konusunda da çalışmalarını tamamlamış ve önümüzdeki günlerden itibaren uygulamalara başlayacaktır.

Firmamız Türkiye geneli, İstanbul, Ankara, Bursa, Samsun, Tekirdağ, Kocaeli, Muğla, Bodrum, Marmaris Antalya yetkili bayileri, KKTC ve Azerbaycan distribütörlükleri ile hizmet vermekte olup, bayi ağını genişletme çalışmalarıyla Türkiye geneline bölge ülkelerde daha hızlı hizmet vermenin altyapısını da hazırlamaktadır.