İSG ve KAYMAZ ZEMİN

NANOGRIP
Nanogrıp uygulamamız ile birlikte zeminde mikron boyutta gözenekler açarak sürtünme katsayısının artması ile taşa özellik kazandırılmaktadır. NanoGrip kesinlikle bir kaplama, astarlama ya da boya değildir. Uygulama sonrası yüzeyde asla bir ürün ya da artığı kalmamaktadır. Uygulama, tepkimeye giren yüzeyin COF (sürtünme katsayısı) değeri yapılan bir iyileştirmedir.
Bu özellik sonrası mukavemet sağlanmış ve kayma problemi ortadan kalkmış bulunmaktadır.

Nanogrıp Nasıl Uygulanır?

• Uygulama yapılacak olan mevcut zeminin cof değeri belirlenir.
• Uygulama öncesinde alanda demo çalışması yapılarak seyrelti oranı belirlenir.
• Yapılacak olan alanda belirlenen değere göre püskürtme pompa yöntemiyle ilaç zemine uygulanır.
• Uygulama yapılan alanda 1 saat bekleme süresi bulunmaktadır. Bu süre zarfında atılan ilacın kurumaması gerekmektedir.
• Aktivatör süresini tamamlayan ilaç zeminden nötrleyici yardımı ile alınır.
• Alan tekrar tarafımızca yıkanarak kullanıma hazır hale getirilir.
• Firmaya teslim edilir.

Ürün Özellikleri
Yapılan uygulamaya dair TÜRKAK Onaylı SERAMİK ARAŞTIRMA MERKEZİ ‘nden almış olduğumuz raporlarda gösteriyor ki ;
• Uygulama yapılmayan ıslak zeminde elde edilen ölçümlerde ortalama 0,19 cof – 0,20 cof aralığında değerler görülmüştür.
• Uygulama yapılan ıslak zeminde elde edilen ölçümlerde ise ortalama 0,53 cof değeri görülmüştür.
Bu çalışma ile birlikte kayma probleminizi %100 ortadan kaldırarak siz değerli müşterilerimize kesin çözüm sunuyoruz. Gözle görülür bir değişiklik meydana getirmeden taşın parlaklığını – matlığını , rengini değiştirmeden kayma probleminizi çözüyoruz.
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İTÜ) tarafından aldığımız rapor ile birlikte belirli taşlar üzerinden örnek çalışmalar yapılmış ve gözlemlenmiştir. Çalışma sonrası karşılaştırmalar yapıldığında ;
• Renk
• Doku
• Matlık – Parlaklık
• Koku
Açısından herhangi bir değişiklik gözlemlenmemiştir. Malzemede herhangi bir reaksiyonun izlenmemiş olması bileşiminde karbonatlı bileşen olmadığını gösterir.

Yüzeye uygulanan solüsyon ile birlikte gözenekler daha belirgin hale gelmektedir. Seramik türü yer kaplamalarında , sürme yöntemi ile yüzey kayganlığını azaltıcı malzeme olarak kullanılan Nanogrıp malzemesinin , seramiğin kalitesine, kalıcılığına (kullanım ömrüne) zararlı bir etki vermemektedir. Taşa zarar vermeyen ürünümüzün birçok kullanım alanı da bulunmaktadır.
MSDS (GÜVENLİK) Raporu ile birlikte ürünümüz Nanogrıp Aktivatör ve Nanogrıp Nötrleştirici MSDS’i CDC standartlarına uygunluğu ve Kanada’da 2009 yılında yapılan ve gıda üretim tesislerinde kullanımında bir sakınca olmadığını gösteren test sonucu bulunmaktadır.

Kullanım Alanları ;

Sadece gıda üretim alanlarında değil İTÜ ‘ den aldığımız iç ve dış mekan raporunda da görüleceği üzere uygulanan Nanogrıp malzemesi yapıların iç ve dış mekanlarında kullanılmakta ve olası kazaları önlemelerde yararlı ve zorunlu olduğu görülmektedir.

Bu nedenle yapı içinde ve dışında da bu malzeme , kayganlığı önlemek amacıyla kullanılabilir. Ancak bu malzemenin dış mekanlarda kullanımındaki yararı, zemin üzerinde buz tutmaması veya zemin üzerinde aşırı kar olmaması ile olacaktır.

Ürünümüz ile Pazar da oluşan ihtiyaçların %99’ unu karşılayarak kusursuz ve eksiksiz hizmet anlayışımız ile siz değerli iş ortaklarımızın daha güvenli bir ortamda çalışmalarını sağlıyoruz.
Oluşabilecek iş kazalarını önleyerek işverenler için daha sonradan büyük maliyetler oluşturabilecek kayma probleminize kesin çözüm sunarak yapılan alanları garanti altına alıyor ve bütün sorumluğu üstleniyoruz.